Marihuana bezpieczniejsza od popularnych leków przeciwbólowych

przez

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego potwierdzają: Marihuana jest bezpieczniejsza od aspiryny.

W książce "The Science of Marijuana" doktor Leslie Iversen opublikował wyniki badań, które potwierdziły, iż stosowanie marihuany ma znacznie lepszy wpływ na organizm człowieka, niż popularna aspiryna. Zdaniem naukowców marihuana nie wywołuje zmian w konstrukcji mózgu, przeprowadzone badania udowodniły też, że nie ma dowodów na długotrwałe uszkodzenie funkcji poznawczych po zaprzestaniu stosowania produktów z marihuany.

Sensacyjne wyniki badań - czy zmienią postrzeganie marihuany w społeczeństwie?

Przeprowadzone przez naukowców badania ukazały, że marihuana nie wywołuje uzależnień i nie ma żadnego związku między bezpłodnością czy chorobami psychicznymi a zażywaniem marihuany. THC (tetrahydrokannabinol), czyli najważniejsza substancja psychoaktywna w marihuanie może służyć jako bezpieczny i skuteczny lek w leczeniu pacjentów z AIDS i silnym bólem.

Marihuana bezpieczniejsza od aspiryny?

Na jakiej podstawie autorzy badań doszli do wniosku, że marihuana jest bezpieczniejsza od aspiryny? Aspiryna (i inne, popularne leki przeciwbólowe) są tylko pozornie nieszkodliwe. W rzeczywistości ich związki przeciwzapalne nie są do końca bezpieczne - mogą wywoływać chociażby krwawienie z układu pokarmowego, na które rokrocznie umiera na świecie kilka tysięcy osób. THC zawarte w marihuanie ma 20 razy większy potencjał anty-zapalny niż aspiryna, a dwukrotnie większy niż hydrokortyzon. Nie ma na świecie przypadku śmierci z powodu przedawkowania marihuany, chociaż jest stosowana od tysięcy lat - badania obrazują natomiast, ile osób umiera na skutek działań niepożądanych aspiryny i innych środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Marihuana ma pozytywny wpływ na zdrowie - warto o tym mówić!

Choć w społeczeństwie wciąż panuje fałszywe przekonanie o szkodliwości marihuany jako narkotyku, warto przestać demonizować tę substancję i skupić się na jej pozytywnym wpływie na zdrowie, zwłaszcza, że dla wielu osób jest jedynym ratunkiem w ich walce z bólem. Warto pamiętać, że kolekcjonowanie nasion i ich sprzedaż w Polsce są legalne, być może niebawem legalne stanie się również stosowanie marihuany w celach medycznych.

Sprawdź również https://nasionamarihuany.sklep.pl