Proste sposoby na sprawdzenie jakości nasion konopi indyjskich

przez

Profesjonalni hodowcy marihuany doskonale wiedzą, co robić, by uzyskać dobre jakościowo i obfite zbiory. Prawidłowa pielęgnacja roślin i zapewnienie im odpowiednich warunków do wzrostu to bardzo istotne kwestie. Podstawą jest jednak jakość nasion. Po czym poznać wartościowe nasiona konopi indyjskich? Jest na to kilka prostych sposobów.

Wygląd nasion – na co zwrócić uwagę, czego unikać?

O witalności i jakości nasion konopi indyjskich sporo mówi ich wygląd. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na barwę. Dojrzałe, zdrowe nasiona charakteryzują się ciemniejszym zabarwieniem – najczęściej są koloru brązowego, szarego lub szaro-czarnego. Dobrą oznaką są także różnego rodzaju wzorki, plamki czy paski.

Kolejną cechą świadczącą o dobrej jakości nasion marihuany jest połysk. Zdrowe nasiona mają charakterystyczną, lśniącą „woskową” powierzchnię. W świetle słonecznym powinny się więc mienić i błyszczeć.

Odpowiednia twardość również świadczy o wysokiej wartości nasion. Najlepiej sprawdzić to, umieszczając ziarno między palcem wskazującym a kciukiem – nasiono powinno bez problemu wytrzymać siłę nacisku.

Z nasion bladych, zielonych oraz matowych i kruchych niestety nie wyrośnie dorodna roślina. Na zły stan wskazują również różnego rodzaju uszkodzenia czy pęknięcia. Takich nasion lepiej unikać.

Na plus:

– ciemne zabarwienie (brąz, szarość z domieszką czerni),

– charakterystyczne plamki, paski, tygrysi wzór,

– połysk, wrażenie lakierowania,

– twardość, wytrzymałość.

Na minus:

– zielona lub biała barwa, bladość,

– brak połysku,

– kruchość,

– pęknięcia, uszkodzenia zewnętrzne.

Woda – sposób na sprawdzenie jakości nasion konopi

Doświadczenie to należy przeprowadzać tylko bezpośrednio przed kiełkowaniem, by nie uszkodzić nasion. Do pojemnika nalej czystej, najlepiej destylowanej wody i umieść w niej nasiona. Po ok. dwóch godzinach sprawdź, które opadły na dno, a które utrzymują się na jej powierzchni. Te pływające najprawdopodobniej są gorszej jakości.

Uwaga! Warto pamiętać, że metoda ta może nie sprawdzić w przypadku niektórych rodzajów nasion, np. automatów, czyli nasion automatycznie kwitnących. W tym przypadku utrzymywanie się na powierzchni wody nie będzie świadczyć o złej jakości. Tego typu nasiona mają twarde skorupki, przez co na powierzchni wody mogą utrzymywać się nawet do 24 godzin. Rzeczywistą wartość takich nasion poznamy dopiero w okresie kiełkowania – jeżeli mimo odpowiednich warunków nasiona nie wykiełkują, najprawdopodobniej będzie to oznaczać, że są niezdrowe.

Sprawdzony dostawca – gwarancja jakości

Wybór odpowiednich nasion to bardzo ważny etap hodowli. Złej jakości nasiona nie będą kiełkować i nie przyniosą oczekiwanych zbiorów. Aby mieć pewność co do jakości nasion, najlepiej korzystać ze sprawdzonych i wiarygodnych źródeł. Profesjonalni i doświadczeni dostawcy przechowują nasiona w prawidłowy sposób i we właściwych warunkach, co gwarantuje ich najwyższą jakość. Najlepiej zakupy robić w popularnych sklepach, które regularnie wymieniają asortyment. Im większy ruch, tym większe prawdopodobieństwo, że na stanie są świeże nasiona.

https://www.taniesianie.pl/